Dodany: 2010-10-18 08:56:51

Zapalenie dziąseł Stomatolog brodnica zajmuje się czyszczeniem zębów, usuwaniem płytki nazębnej oraz kamienia. Jest to bardzo ważne w profilaktyce higieny jamy ustnej, ponieważ nieusuwany kamień może prowadzić do zapalenia dziąseł, a w konsekwencji do paradontozy.

 

Stomatolog brodnica specjalnymi narzędziami usuwa złogi kamienia nazębnego i tym samym udaremnia bakteriom wytwarzanie na nim toksyn, które powodują infekcje dziąseł. Aby zapobiegać zapaleniu dziąseł ważne jest także codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów. Lepka i niewidoczna substancja zbierająca się na naszych zębach to płytka nazębna. Jeśli jej nie usuwamy poprzez codzienną higienę jamy ustnej, wytwarzają się na niej toksyny (trucizny), które mogą drażnić tkankę dziąseł, wywołując właśnie ich zapalenie. W początkowym stadium dziąsła są obrzmiałe i czerwone.

 

Ponadto stają się bardzo wrażliwe na ból i mogą krwawić nie tylko przy szczotkowaniu, ale również podczas jedzenie. Pojawia się nieprzyjemny zapach z ust. Jeślu już pojawi się zapalnie dziąseł stomatolog brodnica radzi koniecznie udać się do gabinetu dentystycznego. Przy takim schorzeniu, które nie jest odpowiednio leczone, może dojść do powstania stanu zapalnego w głębszych partiach przyzębia, co z kolei przyczynia się do powstania paradontozy oraz chwiania się zębów, a w konsekwencji ich wypadania..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zapalenie dziąseł
Nick: