Dodany: 2010-10-18 08:51:11

ParadontozaCoraz więcej osób w podeszłym wieku dotyka paradontoza. Jest to główne ze schorzeń, oprócz próchnicy, które leczy dentysta brodnica. W wielu przypadkach dentysta brodnica, może już tylko usunąć chory ząb i skierować pacjenta do protetyka w celu wstawienia sztucznego.

 

Jednak czasami jest tak, że paradontoza nie jest w aż tak zaawansowanym stadium i wtedy dentysta olsztyn podejmuje się leczenia pacjenta. Paradontoza to inaczej zapalenie przyzębia. Efektem tej choroby niejednokrotnie jest utrata zębów. Terminem tym określa się także wszelkie przewlekłe procesy zapalne dziąseł głębiej znajdujących się tkanek. Główną przyczyną paradontozy jest nieleczone zapalenie dziąseł wywoływane przez bakterie rozmnażające się w jamie ustnej z powodu niewłaściwej higieny.

 

Powodują one zaleganie na zębach złogów bądź w postaci płytki nazębnej, bądź kamienia. Pojawieniu się paradontozy sprzyjają także czynniki związane ze stylem życia, można tu wymienić palenie papierosów i nadużywanie alkoholu. Jeżeli płytka nazębna nie jest usuwana codziennym szczotkowaniem i nitkowaniem zębów, a kamienia nie usuwa dentysta w gabinecie, wytwarzają się na nim toksyny (trucizny), które mogą drażnić tkankę dziąseł. Nieleczone zapalenie obejmuje głębsze tkanki i prowadzi do paradontozy.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Paradontoza
Nick: