Dodany: 2010-10-18 08:30:57

PróchnicaDentysta brodnica, oprócz profilaktyką i higieną jamy ustnej, zajmuje się również leczeniem wszelkiego rodzaju schorzeń związanych z uzębieniem oraz jamą ustną. Do najczęstszych problemów, które leczy dentysta brodnica należy próchnica.

 

Próchnica jest to proces demineralizację zęba, który w konsekwencji powoduje jego wykruszenie. Aby doszło do próchnicy muszą zaistnieć trzy czynniki, bakterie, cukry, osłabienie zębów oraz czas. Głównymi bakteriami odpowiedzialnymi za rozwój próchnicy są paciorkowce, które są zdolne do zainicjowania procesu próchnicowego, poprzez wytwarzanie kwasów w wyniku metabolizowania cukrów. Obniżone pH w ustach, poniżej 5,5, sprzyja rozwojowi bakterii. Cukry są pożywką, na której żerują bakterie. Powodują zwiększenie i przyspieszenie ich metabolizmu.

 

Cukry występujące naturalnie w pokarmach mają niewielkie znaczenie dla rozwoju próchnicy. Większą rolę odgrywają rafinowane cukry sztucznie dodawane do pokarmów. Podatność zębów jest regulowana genetycznie, i na to ani dentysta olsztyn ani my nie mamy wpływu. Nawet wysokie spożycie cukru przy podatnych na próchnicę zębach nie musi prowadzić do rozwoju tej choroby, warunkiem jest jednak dokładne i częste oczyszczanie zębów z pozostałości pokarmowych. Na rozwój próchnicy może mieć wpływ także zaburzenie w wydzielaniu śliny, która działa bakteriobójczo, wypłukuje resztki pokarmów, dlatego zawsze po posiłku warto żuć gumę bez cukru, która powoduje wydzielanie śliny..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Próchnica
Nick: