Dodany: 2010-10-18 08:00:40

Zęby u człowiekaLeczeniem zębów u człowieka zajmuje się stomatolog brodnica. Zęby u człowieka stanowią element układu trawiennego i służą do rozdrabniania pokarmów. Stomatolog brodnica zajmuje się także diagnozowaniem nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem uzębienia.

 

Stomatolog brodnica, oprócz leczenia istniejących schorzeń, zajmuje się także profilaktyką i higieną jamy ustnej. Dodatkową dziedziną, w której specjalizuje się dentysta olsztyn jest stomatologia estetyczna. Polega ona na przeprowadzeniu zabiegów poprawiających kształt lub kolor zębów. Zęby u człowieka dzielą się na zęby mleczne i na zęby stałe. Zazwyczaj przyczyną bólu zęba jest rozwijający się w jego obrębie stan zapalny. Chory ząb jest wrażliwy na opukiwanie i nagryzanie.

 

Jeśli dręczy nas nasilający się, pulsujący ból, to znak, że trzeba się udać do specjalisty. Nasze zęby są często bardzo wrażliwe na rożne zimne i gorące pokarmy. Jeśli podczas ich spożywania odczuwamy ból promieniujący do środka zęba to znak, że nasze zęby są nadwrażliwe i należy udać się do stomatologa, który pomoże nam tę nadwrażliwość zwalczać.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zęby u człowieka
Nick: