Dodany: 2010-10-18 07:51:38

Budowa zębów u zwierzątDentysta brodnica zajmuje się także budową zębów. Taki zwierzęcy dentysta brodnica zajmuje się leczeniem schorzeń zębów, przyzębia, jamy ustnej oraz twarzoczaszki u zwierząt, szczególnie ssaków, które są zwierzętami domowymi.

 

Do jego zadań należy również diagnozowanie nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem uzębienia. Jeśli nasze zwierzątko ma problemy z zębami lub jeśli w wyniku wypadku zostały one uszkodzone, to właśnie taki zwierzęcy dentysta olsztyn który jest weterynarzem może mu pomóc. Zęby zwierząt są zbudowane z kolejnych warstw tkanek: szkliwa, zębiny, miazgi – wypełniającej jamę zęba oraz cementu, który stanowi jego budulec. Zęby zamocowane są w zębodole.

 

Zęby ssaków zbudowane są z 3 części, korony zęba szyjki zęba i korzenia. Zęby ssaków dzielone są na dwie grupy ze względu na tempo wzrostu i zasięg szkliwa: pierwsze o ograniczonym procesie wzrostu, w których szkliwo pokrywa tylko koronę oraz drugie stale rosnące, w których szkliwo pokrywa tylko koronę i korzeń (między zębiną i cementem). Każde zwierze domowe wymaga troszczenia się o jego zęby. Dlatego warto zainwestować w specjalne patyki do gryzienia, które usuwają kamień nazębny naszych czworonogów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Budowa zębów u zwierząt
Nick: